USA 2013 r.


Przygotowania


Zorganizowanie wyprawy do USA rozpoczęliśmy kilka miesięcy przed wyjazdem z dwóch czysto prozaicznych powodów. Po pierwsze, konieczności uzyskania promes wizowych z takim wyprzedzeniem czasowym by pozwalało to na wyszperanie korzystnych cenowo biletów lotniczych i po drugie, chęci uzyskania pozwolenia na nocowanie w Wielkim Kanionie na kempingu Bright Angel Campground położonym tuż przy rzece Colorado. O ile, to pierwsze poszło prawie jak z płatka, o tyle z tym drugim było trochę zachodu, bo chętnych wielu a miejsc mało, ale ostatecznie udało się.

Zdecydowaliśmy się na rozpoczęcie i zakończenie wyprawy w Las Vegas. W mieście jest mnóstwo hoteli, a ceny noclegów w ciągu tygodnia są naprawdę atrakcyjne. Poza tym koszty wypożyczenia samochodu w Las Vegas, w porównaniu do chociażby Los Angeles czy San Francisco, okazały się nieporównywalnie niższe. Wszystko to, w połączeniu z atrakcyjnym lotem przesądziło o tym, gdzie rozpoczęliśmy i zakończyliśmy naszą podróż.

Trasa prowadziła nas przez 5 stanów (Newada, Kalifornia, Arizona, Utah i Kolorado) i oprócz wizyty w 3 dużych miastach (Las Vegas, Los Angeles i San Francisco) skupiliśmy się przede wszystkim na wizytach w parkach narodowych i podziwianiu niesamowitej przyrody południowo – zachodniej części USA. 
..::.. Wszystkie prawa zastrzeżone ..::.. Kopiowanie i wykorzystywanie treści oraz zdjęć zabronione ..::.. Kontakt ..::..