ANGLIA 2008 r.


Dzień 3. Nottingham - z wizytą u Robin Hooda


Do miasta groźnego szeryfa otoczonego lasami bohaterskiego Robina wyruszyliśmy najwcześniej jak się dało (zważywszy na wczorajszy ciężki dzień). Dziś plan zwiedzania był lżejszy. Na początek zamek szeryfa z Nottingham. Zwiedziliśmy muzeum w zamku, obejrzeliśmy panoramę miasta i pospacerowaliśmy po parku. Następnie uliczkami miasta pomaszerowaliśmy na obiad do ulubionej restauracji naszych gospodarzy. Chińskie jedzenie wszystkim smakowało, a ponieważ porcje były ogromne to i nikt głodny nie wyszedł – rzec nawet można, że niektórym ciężko było wstać od stołu.

Brama zamku szeryfa z Nottingham (fot. M&M)
Pomnik dzielnego banity Robin Hooda (fot. M&M)

Po krótkim spacerze po mieście udaliśmy się do Rufford Abbey Country Park – miejsca oddalonego od Nottingham o kilkanaście kilometrów. Najpierw znajdował się tam klasztor cystersów a od XVII wieku szlachecka posiadłość wiejska. Aktualnie Park oferuje atrakcje w postaci ruin średniowiecznego klasztoru, długich ścieżek spacerowych wśród lasów, możliwość obserwacji ptaków oraz ogród z placem zabaw. My obeszliśmy znaczną część terenu parku wokół stawu, dokarmiliśmy łabędzie i obfotografowaliśmy całą przyrodę. To fajne miejsce na spędzenie wolnego popołudnia. Można tu poczuć klimat angielskiej wsi szlacheckiej.

Ruiny średniowiecznego klasztoru cystersów
Ruiny średniowiecznego klasztoru cystersów
Mieszkańcy Rufford Abbey Country Park
Rufford Abbey Country Park
Ogród przy klasztorze

Wieczorem powróciliśmy do Nottingham aby skosztować angielskiego piwa. Trunkiem tym raczyliśmy się w najstarszej tawernie w Brytanii, czyli „Ye olde trip to Jerusalem” (www.triptojerusalem.com). Miejsce jest faktycznie niesamowite. Część ścian tworzy naturalna skała, na wzniesieniu której znajduje się zamek w Nottingham. Próbowaliśmy różnych gatunków piw, m.in. Old Speckled Hen, Abbot Ale, Greene King. Wszystkie smakowały bez wyjątku. Najbardziej urzekło nas to, że w angielskim piwie lanym nie ma gazu – to jest doprawdy rewelacyjna odmiana po „europejskich” piwach.
Ye olde trip to Jerusalem


 
..::.. Wszystkie prawa zastrzeżone ..::.. Kopiowanie i wykorzystywanie treści oraz zdjęć zabronione ..::.. Kontakt ..::..