ANGLIA 2008 r.


Dzień 5. Belvoir - niedzielne odwiedziny u księżnej Rutland


W niedzielę udaliśmy się na Carboot, taki angielski pchli targ, gdzie można zarówno kupić jak i sprzedać dosłownie wszystko. Stragany rozstawione są na łąkach i zjeżdża się cała okolica. Trochę pochodziliśmy i zakupiliśmy oprawione zdjęcie miasta Chester z początków XX wieku oraz wydanie oryginalne bajek opartych na twórczości Szekspira z 1911 roku. Dziś ta książka ma już 100 lat! Inni uczestnicy także zakupili różnej maści duperelki.

Po zakupowych szaleństwach udaliśmy się z wizytą do Księcia i Księżnej Rutland. Zwiedziliśmy zamek Belvoir, w którym para książęca mieszka cały czas (dlatego nie cały zamek jest udostępniony do zwiedzania). Szczególnie zachwycająca jest 40 metrowej długości salon, który dzięki lustrom sprawia wrażenie jeszcze większego. Wrażenie robi również pokaźnych rozmiarów biblioteka z woluminami z XV i XVI wieku – te dojrzeliśmy, ale mamy wrażenie, że również starsze wydania gdzieś tam się znajdują.

Zamek Belvoir
Książęcy paw - ptak ten jest symbolem rodu
Książę i księżna Rutland witają w swym domu
Książęca biblioteka (fot. M&M)
Pokój dla dam (fot. M&M)

Zamek otaczają rozległe ogrody. Są one udostępnione zwiedzającym, więc nie mieliśmy żadnych oporów by po nich trochę pospacerować.
Ogród księżnej
Widok na zamek Belvoir


 
..::.. Wszystkie prawa zastrzeżone ..::.. Kopiowanie i wykorzystywanie treści oraz zdjęć zabronione ..::.. Kontakt ..::..